A budai gróf Karátsonyi palota műtárgyainak AUKCIÓJA.

Bp.,1937, M. Kir. Postatakarékpénztár Árverési Csarnoka, /Stádium ny./. 96 l, XXIV t. /Árverési Közlöny XVIII. évf. 1937. február 1. Rendkívüli szám./ Fűzve, címerrel illusztrált kiadói borítóban. 2441 tétel, festmények, ezüst, porcellán és üveg, bútorok és berendezési tárgyak, vegyesek, (1405-től) könyvek.

Lot 126: NEMES Mihály: A magyar jelmez és fejlődése dióhéjban.

Rajzolta és írta: - -. Pozsony - Bp., /1903,/ Stampfel Károly, /Eder István ny., Pozsony/. 103 l, illusztrációkkal. /Stampfel-féle tudományos zseb-könyvtár. 147-148./ Aranyozott kiadói vászonkötésben. Gróf Karátsonyi Jenő ő kegyelmességének dedikált példány!

318.,
Árverési Közlöny XIX. évf. 1938. 1. rendkívüli szám.
...néhai csíkszentkirályi és krasznahorkai gróf Andrássy Carolina férjezett beodrai és karátsonfalvi Karátsonyi Jenőné grófné hagyatéka, továbbá a bodakajtor-felsőszentiváni gróf Zichy-kastély könyvtára, valamint néhai Schlauch Lőrinc bíbornok, nagyváradi püspök könyvgyűjteménye kerülnek eladásra.
Bp., 1938. M. Kir. Postatakarékpénztár. 338 l. 3 sztl.lev. VIII. (képtáblák)
Korabeli, illusztrált papírborítóban. 4.000,-

Lot 85 :

Uden, Lucas van VÉDETT - NO EXPORT (Antwerpen, 1595 - Antwerpen, 1672/73) - Táj pásztorokkal, a völg

Auction Date: 14-Apr-2004 (08:00 AM PST)(05:00 PM CET)

Uden, Lucas van VÉDETT - NO EXPORT (Antwerpen, 1595 - Antwerpen, 1672/73) - Táj pásztorokkal, a völg : Táj pásztorokkal, a völgyben kastéllyal, j.j.l.:, Lucas v Uden 16, olaj, vászon, Prov.: korábban a Karátsonyi gyujteményben, Ernst Múzeum Aukciói, 1921. 239. sz. IV. tábla